IZVJEŠTAJ – o održanoj 30. godišnjoj (izbornoj) skupštini Akademije tehničkih znanosti Hrvatske

Srijeda, 13. svibnja 2015. s početkom u 15:00 sati

Aula Sveučilišta u Zagrebu, Trg maršala Tita 14

1)      Predsjedništvo Akademije tehničkih znanosti Hrvatske je, na osnovi čl. 32 i 40 Statuta i čl. 4 Pravilnika o nagradama i priznanjima HATZ-a, prihvatilo prijedlog Uprave i Odbora za nagrade i donijelo odluku da se medalje Akademije dodijele članovima osnivačima Akademije.

Medalje i diplome uručene su članovima osnivačima Akademije koji su prisustvovali 30. godišnjoj (izbornoj) skupštini Akademije.

 

ČLANOVI OSNIVAČI:

Akademik Josip Božičević

Prof. dr. sc. Juraj Božičević

Prof. emer. dr. sc. Ivo Soljačić

Prof. dr. sc. Zijad Haznadar

Akademik Leo Budin

Akademik Marin Hraste

Prof. dr. sc. Dražen Aničić

 

ČLANOVI OSNIVAČI – POSMRTNO (obiteljima pokojnih članova osnivača medalje i diplome će se uručiti posebno u razdoblju nakon Skupštine).

 

Prof. dr. sc. Branko Bonefačić

Prof emer. dr. sc. Mirko Krpan

Prof. dr. sc. Darko Maljković

Prof. dr. sc. Ivo Marković

Prof. dr. sc. Tomislav Mlinarić

Prof. dr. sc. Husein Džanić

Prof dr. sc. Osman Muftić

 

Podatke o članovima osnivačima Akademije možete pregledati ovdje.

2)      Na osnovi čl. 17 Statuta i čl. 3 Pravilnika o izboru u članstvo HATZ-a, članovi Akademije unaprijeđeni su u nove emerituse  Akademije. Novim emeritusima diplome su dodijeljene na 30. skupštini Akademije.

 

Prof. dr. sc. Jasna Franekić                                              Odjel bioprocesnog inženjerstva

Prof. emer. dr. sc. dr. h. c. Gordana Kralik                       Odjel bioprocesnog inženjerstva

Prof. dr. sc. Zoran Gomzi                                                 Odjel kemijskog inženjerstva

Prof. dr. sc. Ivan Županović                                             Odjel prometa

Prof. dr. sc. Dragomir Krumes                                         Odjel strojarstva i brodogradnje

Prof. dr. sc. Franjo Jović                                                  Odjel sustava i kibernetike

 

 

3)      Na osnovi čl. 17 Statuta i čl. 3 i 7 Pravilnika o izboru u članstvo HATZ-a suradnici Akademije unaprijeđeni su u nove članove Akademije.  Novim članovima koji su prisustvovali Skupštini  dodijeljene su diplome Akademije.

 

Prof. dr. sc. Damir Ježek                                                  Odjel bioprocesnog inženjerstva

Izv. prof. dr. sc. Jurislav Babić                                         Odjel bioprocesnog inženjerstva

Prof. dr. sc. Božidar Šantek                                             Odjel bioprocesnog inženjerstva

Prof. dr. sc. Zoran Herceg                                                Odjel bioprocesnog inženjerstva

Prof. dr. sc. Boško Pribičević                                           Odjel građevinarstva i geodezije

Prof. dr. sc. Davorin Kovačić                                            Odjel građevinarstva i geodezije

Prof. dr. sc. Dubravka Bjegović                                        Odjel građevinarstva i geodezije

Prof. dr. sc. Bojan Jerbić                                                  Odjel sustava i kibernetike

Prof. dr. sc. Maja Andrassy                                              Odjel tekstilne tehnologije

 

 

4)      Na osnovi čl. 17, 24 i 26 Statuta Akademije i čl. 8-10 i 16-19 Pravilnika o izboru u članstvo Akademije tehničkih znanosti Hrvatske, na 30. godišnjoj skupštini Akademije tehničkih znanosti Hrvatske iznadpolovičnom većinom glasova svih prisutnih članova Akademije s pravom glasa pri izboru novih članova HATZ-a (članovi Akademije i emeritusi Akademije),  izabrani su novi suradnici Akademije, novi međunarodni član Akademije i novi počasni članovi Akademije. Prisutnima su dodijeljene diplome Akademije.

 

R. br.

Titula, ime i prezime

Kategorija članstva u koju je izabran

Odjel u koji je izabran

Broj glasova
1. Prof. dr. sc. Darovan Tušek suradnik Akademije Odjel arhitekture i urbanizma 68
2. Prof. dr. sc. Vladimir Jambreković suradnik Akademije  Odjel bioprocesnog inženjerstva 68
3. Prof. dr. sc. Vlatka Jirouš-Rajković suradnik Akademije 67
4. Prof. dr. sc. Meho Saša Kovačević suradnik Akademije  Odjel građevinarstva i geodezije 68
5. Prof. dr. sc. Jure Margeta suradnik Akademije 68
6. Dr. sc. Martin Žagar suradnik Akademije Odjel informacijskih sustava 68
7. Prof. dr. sc. Goran Martinović suradnik Akademije 67
8. Prof. dr. sc. Marko Rogošić suradnik Akademije Odjel kemijskog inženjerstva 68
9. Prof. dr. sc. Josip Kasum suradnik Akademije Odjel prometa 68
10. Prof. dr. sc. Hrvoje Gold suradnik Akademije 68
11. Prof. dr. sc. Tanja Pušić suradnik Akademije Odjel tekstilne tehnologije 68
12. Prof. dr. sc. dr. h. c. mult. Peter Raspor međunarodni član   Akademije Odjel bioprocesnog inženjerstva 67
13. Prof. dr. sc. Damir Boras počasni član   Akademije   68
14. Prof. dr. sc. Vito Turk počasni član   Akademije 68

 

 

5)      Na osnovi čl. 17 Statuta i čl. 11 Pravilnika o izboru u članstvo Akademije tehničkih znanosti Hrvatske, izabrani su novi podupirući članovi Akademije – tvrtke i institucije iz gospodarstva i znanosti. Prisutnim predstavnicima dodijeljene su diplome Akademije.

PRONING DHI d.o.o., Zagreb

PODRAVKA prehrambena industrija, d.d., Koprivnica           Mr. sc. Lenkica Penava, pomoćnica direktora Sektora istraživanja i razvoja

KONČAR – Elektroindustrija d. d., Zagreb                             Dr. sc. Miroslav Poljak, član Uprave

PLIVA HRVATSKA d.o.o., Zagreb

 

6)      Predsjedništvo je, na osnovi čl. 32 i 40 Statuta i čl. 5, 6, 7 i 18 Pravilnika o nagradama i priznanjima, prihvatilo prijedlog Odbora za nagrade i donijelo odluku o dobitnicima nagrada Akademije za 2014. godinu. Prisutnim laureatima na Skupštini su dodijeljene diplome.

Dobitnik Nagrade za životno djelo ˝Moć znanja˝ za 2014. godinu – Medalja i diploma:

Prof. emer. dr. sc. Ivo Soljačić

Dobitnici Godišnje nagrade “Rikard Podhorsky” za 2014. godinu – diploma:

Prof. dr. sc. Sven Lončarić

Prof. dr. sc. Zoran Herceg

Prof. dr. sc. Božidar Šantek

Dobitnici Nagrade mladom znanstveniku „Vera Johanides“ iz znanosti za 2014. godinu – diploma:

 

Dr. sc. Marijana Serdar (diplomu je u ime dobitnice primila njezina majka gđa Mirjana Serdar)

Doc. dr. sc. Hrvoje Pandžić

Dr. sc. Vedran Kirinčić

Dr. sc. Ana Pilipović

 

Dobitnik Nagrade “Vera Johanides” uspješnom mladom znanstveniku iz gospodarstva za 2014. godinu – diploma:

                              

Dr. sc. Stjepan Sučić

Podatke o dobitnicima nagrada HATZ-a za 2014. godinu možete pregledati ovdje.

 

Akademija tehničkih znanosti Hrvatske izražava duboko poštovanje i zahvalnost svojim članovima osnivačima te čestita uvaženim novim emeritusima, članovima, suradnicima, međunarodnom članu, počasnim i podupirućim članovima Akademije, kao i dobitnicima nagrada Akademije za 2014. godinu!

 

Prof. dr. sc. Vladimir Andročec
Predsjednik Akademije tehničkih znanosti Hrvatske

 


Kolačići: Kako bi se osigurao ispravan rad ovih web-stranica, na vaše uređaje vršimo pohranu male podatkovne datoteke poznate pod nazivom kolačići. Uz prihvat Kolačića vaše pregledavanje stranice će se vršiti nesmetano, a u koliko ne prihvatite Kolačiće možda vam neki od sadržaja neće biti dostupni. Više informacija

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close