Funkcionalna shema

ČLANSTVO HATZ-a (PO KATEGORIJAMA I ODJELIMA)

Stanje nakon 6. sjednice Predsjedništva HATZ-a

7. svibnja 2018.

 

Redoviti članovi Akademije 102
Članovi emeritusi Akademije 85
Članovi suradnici Akademije 66
Međunarodni članovi Akademije 13
Počasni članovi Akademije 10
Članovi gospodarstvenici Akademije 9
Podupirući članovi Akademije 60
UKUPNO: 345

Napomena:
Brojno stanje i dopušteni broj članstva u odjelima odnose se na  članove Akademije, suradnike Akademije i međunarodne članove Akademije, čiji je  broj ograničen u skladu s čl. 3 Pravilnika o izboru u članstvo HATZ-a (numerus clausus). Numerus clausus odnosi se i na počasne članove Akademije,  no oni nisu članovi odjela. Numerus clausus ne odnosi se na emerituse  Akademije.

1. ODJEL ARHITEKTURE I URBANIZMA

Tajnik:                   Zoran Veršić
Zamjenik tajnika: Bojan Baletić

Članstvo

Članovi emeritusi Akademije

Redoviti članovi Akademije

Članovi suradnici Akademije

Auf-Franić Hildegard

Baletić Bojan

Lipovac Nenad

Jurković Sonja

Jukić Tihomir

Šerman Karin

Obad-Šćitaroci Mladen

Tušek Darovan

Međunarodni članovi Akademije: 0
Dopušteni broj: 2

Pegan Srečko

Veršić Zoran

Stanje: 8+(2)

(2)

4

4

Dopušteno: 8

4

4

 

2.   ODJEL BIOPROCESNOG INŽENJERSTVA

Tajnik:                     Vladimir Mrša
Zamjenik tajnika: Drago Šubarić

Članstvo

Članovi emeritusi Akademije

Redoviti članovi Akademije

Članovi suradnici Akademije

Figurić Mladen Stjepan

Babić Jurislav

Dragović Uzelac Verica

Franekić Jasna

Grbac Ivica

Frece Jadranka

Kniewald Zlatko

Herceg Zoran

Grladinović Tomislav

Kralik Gordana

Horvat Predrag

Horvat Dubravko

Lelas Vesna

Jambreković Vladimir

Hruškar Mirjana

Lovrić Tomislav

Ježek Damir

Kos Blaženka

Ljuljka Boris

Jirouš – Rajković Vlatka

Sever Stanislav

Mandić Milena

Tripalo Branko

Mrša Vladimir

Ugarčić Žaneta

Šantek Božidar
Šubarić Drago

Šušković Jagoda

Međunarodni članovi Akademije 1
Dopušteni broj: 2

Raspor Peter

Stanje: 18+(10)

(10)

12

6

Dopušteno: 23

13

10

 

3. ODJEL ELEKTROTEHNIKE I ELEKTRONIKE

Tajnik:                     Mario Vražić
Zamjenik tajnika: Ivica Pavić

Članstvo

Članovi emeritusi Akademije

Redoviti članovi Akademije

Članovi suradnici Akademije

Ban Drago

Pavić Ivica

Barić Adrijan

Haznadar Zijad

Car Stjepan

Ilić Ivan

Fajt Siniša

Kelemen Tomislav

Meštrović Krešimir

Milković Mateo

Sučić Viktor

Roje Vesna

Vražić Mario

Somek Branko

Vujević Slavko

Žagar Drago

Žarko Damir

Međunarodni članovi Akademije: 0
Dopušteni broj: 2

Stanje: 10+(7)

(7)

1

9

Dopušteno: 22

12

10

 

4. ODJEL ENERGIJSKIH SUSTAVA 

Tajnik:                     Neven Duić
Zamjenik tajnika:  Željko Tomšić

Članstvo

Članovi emeritusi Akademije

Redoviti članovi Akademije

Članovi suradnici Akademije

Feretić Danilo

Barbir Frano

Grgić Davor

Mikuličić Vladimir

Bogdan Željko

Guzović Zvonimir

Čavlina Nikola

Komen Vitomir

Debrecin Nenad

Kuzle Igor

Duić Neven

Malbaša Niko

Franković Bernard

Šimić Zdenko

Granić Goran

Šljivac Damir

Krajcar Slavko

Višković Alfredo

Međunarodni članovi Akademije: 1
Dopušteni broj: 2

Tomšić Željko

Zeljko Mladen


Petrović Bojan

Stanje: 18+(2)

(2)

9

9

Dopušteno: 19

9

10

 

5. ODJEL GRAĐEVINARSTVA I GEODEZIJE

Tajnik:                     Meho Saša Kovačević
Zamjenik tajnika:  
Damir Medak


Članstvo

Članovi emeritusi Akademije

Redoviti članovi Akademije

Članovi suradnici Akademije

Androić Boris

Čaušević Mehmed

Biondić Ranko

Aničić Dražen

Dujmović Darko

Kovačević Meho Saša

Beslać Jovo

Lapaine Miljenko

Peroš Bernardin

Biondić Božidar

Margeta Jure

Puž Goran

Bjegović Dubravka

Marović Pavao

Szavits-Nossan Antun

Dvornik Josip

Medak Damir

Zrinjski Mladen

Frančula Nedjeljko

Mihanović Ante

Kos Zorko

Munjiza Ante

Kovačić Davorin

Ožanić Nevenka

Marušić Josip

Pribičević Boško

Solarić Nikola

Sorić Zorislav

Sršen Mate

Verić Franjo

Žagar Zvonimir

Međunarodni članovi Akademije: 0
Dopušteni broj: 2

Stanje: 16+(15)

(15)

10

6

Dopušteno: 23

13

10

 

6. ODJEL GRAFIČKOG INŽENJERSTVA

Tajnik:                     Klaudio Pap
Zamjenik tajnika: Darko Agić

Članstvo

Članovi emeritusi Akademije

Redoviti članovi Akademije

Članovi suradnici Akademije

Agić Darko

Babić Darko

Mrvac Nikola

Bolanča Stanislav

Bolanča Zdenka

Golubović Adrijano

Milković Marin

Žiljak Vilko

Pap Klaudio

Međunarodni članovi Akademije: 2
Dopušteni broj: 2

Anayath Rajendrakumar

Kipphan Helmut

Stanje: 5+(4)

(4)

4

1

Dopušteno: 10

4

6

 

7. ODJEL INFORMACIJSKIH SUSTAVA

Tajnik:                     Sven Lončarić
Zamjenik tajnika: Dinko Begušić

Članstvo

Članovi emeritusi Akademije

Redoviti članovi Akademije

Članovi suradnici Akademije

Bogunović Nikola

Begušić Dinko

Fertalj Krešimir

Kalpić Damir

Dalbelo Bašić Bojana

Kliček Božidar

Krakar Zdravko

Kovač Mario

Mlinarić Hrvoje

 Majdandžić Niko

Lončarić Sven

Vrček Neven

 Rožić Nikola

Martinović Goran

Žagar Martin

Međunarodni članovi Akademije: 2
Dopušteni broj: 2

Mornar Vedran

Vranešić Zvonko George

Srbljić Siniša

Mitra Sanjit Kumar

Stanje: 12+(4)

(4)

7

5

Dopušteno: 16

8

8

 

8. ODJEL KEMIJSKOG INŽENJERSTVA

Tajnica:                     Vesna Tomašić
Zamjenik tajnice:   Damir Kralj

Članstvo

Članovi emeritusi Akademije

Redoviti članovi Akademije

Članovi suradnici Akademije

Bošnjak Marijan

Kralj Damir

Bolf Nenad

Glasnović Antun

Matijašević Ljubica

Jukić Ante

Gomzi Zoran

Moguš-Milanković Andrea

Kurajica Stanislav

Hraste Marin

Sućeska Muhamed

Rogošić Marko

Janović Zvonimir

Tomas Srećko

Katavić Ivan

Tomašić Vesna

Kurtanjek Želimir

Zelić Bruno

Štern Ivica

Vasić-Rački Đurđa

Zrnčević Stanka

Međunarodni članovi Akademije: 0  
Dopušteni broj: 2

X

Stanje: 12+(9)

(9)

8

4

Dopušteno: 13

8

5

 

9. ODJEL KOMUNIKACIJSKIH SUSTAVA

Tajnik:                     Davor Bonefačić
Zamjenica tajnika:  Snježana Rimac-Drlje

Članstvo

Članovi emeritusi Akademije

Redoviti članovi Akademije

Članovi suradnici Akademije

Kviz Boris

Bonefačić Davor

Afrić Winton

Zovko – Cihlar Branka

Grgić Mislav

Burum Nikša

Grgić Sonja

Galić Irena

Lipovac Vladimir

Joler Miroslav

Međunarodni članovi Akademije: 2
Dopušteni broj: 2

Medved-Rogina Branka

Muštra Mario

Ahić-Đokić Melita

Rimac-Drlje Snježana

Šarolić Antonio

Podhradsky Pavol

Skala Karolj

Zentner Radovan

Brojno stanje: 14+(2)

(2)

7

7

Dopušteni broj: 16

8

8

 

10. ODJEL PROMETA

Tajnik:                     Hrvoje Gold
Zamjenik tajnika: Mario Anžek

Članstvo

Članovi emeritusi Akademije

Redoviti članovi Akademije

Članovi suradnici Akademije

Božičević Josip

Anžek Mario

Kasum Josip

Cerovac Vesna

Čišić Dragan

Peran Zdravko

Hnatko Emil

Čorić Većeslav

Komadina Pavao

Grbavac Vitomir

Mikula Miroslav

Mrnjavac Edna

Rotim Franko

Gold   Hrvoje

Kos Serđo

Međunarodni članovi Akademije: 2
Dopušteni broj: 2

Miloš Ivan

Lipičnik Martin

Palik František

Stanje: 10+(6)

(6)

8

2

Dopušteno: 18

8

10

 

11. ODJEL RUDARSTVA I  METALURGIJE

Tajnica:                     Biljana Kovačević-Zelić
Zamjenik tajnice:    Gordan Bedeković

Članstvo

Članovi emeritusi Akademije

Redoviti članovi Akademije

Članovi suradnici Akademije

Črnko Josip

Bedeković Gordan

Markotić Anto

Gaurina-Međimurec Nediljka

Salopek Branko

Kovačević-Zelić Biljana

Sečen Josip

Kujundžić Trpimir

Tomašić Ivan

Vrkljan Darko

Međunarodni članovi Akademije: 0
Dopušteni broj:  2

Brojno stanje: 5+(5)

(5)

5

0

Dopušteni broj: 10

6

4

 

12. ODJEL STROJARSTVA I BRODOGRADNJE

Tajnik:                    Željko Domazet
Zamjenik tajnika: Antun Galović

Članstvo

Članovi emeritusi Akademije

Redoviti članovi Akademije

Članovi suradnici Akademije

Alfirević Ivo

Brnić Josip

Ćurković Lidija

Butković Mirko

Domazet Željko

Karšaj Igor

Ferić Miljenko

Filetin Tomislav

Lulić Zoran

Jelaska Damir

Galović Antun

Math Miljenko

Križan Božidar

Matejiček Franjo

Pavković Branimir

Krumes Dragomir

Mikac Tonči

Udiljak Toma

Liščić Božidar

Mrša Zoran

Senjanović Ivo

Sorić Jurica

Šercer Mladen

Tonković Zdenko

X

Međunarodni članovi Akademije: 1
Dopušteni broj: 2

Veža Ivica

X

Holzer Clemens

Virag Zdravko

X

 

Zelenika Saša

X

BStanje: 19+(8)

(8)

13

6

Dopušteno: 23

13

10

 

13. ODJEL SUSTAVA I KIBERNETIKE

Tajnik:                     Mario Cifrek
Zamjenik tajnika: Bojan Jerbić

Članstvo

Članovi emeritusi Akademije

Redoviti članovi Akademije

Članovi suradnici Akademije

Damić Vjekoslav

Andročec Vladimir

Bogdan Stjepan

Jović Franjo

Cifrek Mario

Hocenski Željko

Koroman Vladimir

Ćosić Krešimir

Mandžuka Sadko

Tonković Stanko

Jerbić Bojan

Mikulić Dinko

Medved Vladimir

Pribanić Tomislav

Perić Nedjeljko

Međunarodni članovi Akademije: 1  
Dopušteni broj: 2

Petrović Ivan

Soljačić Marin

Stipaničev Darko

 

Terze Zdravko

Stanje: 14+(4)

(4)

9

5

Dopušteno: 17

9

8

 

14. ODJEL TEKSTILNE TEHNOLOGIJE

Tajnica:                     Edita Vujasinović
Zamjenica tajnice:  Tanja Pušić

Članstvo

Članovi emeritusi Akademije

Redoviti članovi Akademije

Članovi suradnici Akademije

Čunko Ružica

Andrassy Maja

Firšt Rogale Snježana

Katović Drago

Dragčević Zvonko

Pušić Tanja

Grancarić Ana Marija

Penava Željko

Parac-Osterman Đurđica

Rogale Dubravko

Soljačić Ivo

Ujević Darko

Međunarodni članovi Akademije: 1
Dopušteni broj: 2

Vujasinović Edita

Geršak Jelka

Stanje: 8+(5)

6

2

Dopušteno: 11

6

5


Počasni članovi Akademije (dopušteni broj: 20)

  1. Boras Damir
  2. Gajski Danijel
  3. Kirinčić Josip
  4. Ladanyi Branko
  5. Lončarić Rudolf
  6. Primorac Dragan
  7. Richter Kurt
  8. Rožanić Igor
  9. Sokolija Kemo
  10. Turk Vito

Članovi gospodarstvenici Akademije

  1. Ante Ćurković (EKO d.o.o.)
  2. Kažimir Vrankić (HEP d.d.)
  3. Aleksandar Danilovski (Xellia Pharmaceuticals d.o.o.)
  4. Đuro Horvat (TEHNIX d.o.o.)
  5. Tvrtko Perković (INA d.d.)
  6. Darinko Bago (KONČAR – Elektroindustrija d.d.)
  7. Zvonimir Viduka (ALTPRO d.o.o.)
  8. Luka Burilović (Hrvatska gospodarska komora)
  9. Saša Cvetojević (INSAKO d.o.o.)

Podupirući članovi Akademije

  1. ALTPRO d.o.o., Zagreb, www.altpro.hr
  2. Arhitektonski fakultet, Zagreb, www.arhitekt.hr
  3. Brodarski institut d.o.o. , Zagreb, www.hrbi.hr
  4. CARNet – Hrvatska akademska i istraživačka mreža, www.carnet.hr 
  5. Centar za vozila Hrvatske d.o.o., www.cvh.hr
  6. Državni hidrometeorološki zavod, www.dhmz.htnet.hr
  7. EKO d.o.o., Zagreb, www.ekozg.hr
  8. Energetski institut Hrvoje Požar, Zagreb, www.eihp.hr
  9. Fakultet elektrotehnike i računarstva, Zagreb, www.fer.unizg.hr
  10. Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija, Osijek, www.etfos.hr
  11. Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Split, www.fesb.hr
  12. Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, Zagreb, www.fkit.hr
  13. Fakultet prometnih znanosti, Zagreb, www.fpz.hr
  14. Fakultet strojarstva i brodogradnje, Zagreb, www.fsb.hr
  15. Geodetski fakultet, Zagreb, www.geof.hr
  16. Građevinski fakultet, Osijek, www.gfos.hr
  17. Građevinski fakultet, Rijeka, www.gradri.hr
  18. Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije, Split, www.gradst.hr
  19. Građevinski fakultet, Zagreb, www.grad.hr
  20. Grafički fakultet, Zagreb, www.grf.hr
  21. Hrvatska elektroprivreda d.d., Zagreb, www.hep.hr
  22. Hrvatska gospodarska komora, www.hgk.hr
  23. Hrvatska komora inženjera građevinarstva, Zagreb, www.hkig.hr
  24. Hrvatska komora inženjera strojarstva, Zagreb, www.hkis.hr
  25. Hrvatska zajednica tehničke kulture, Zagreb , www.hztk.hr
  26. Hrvatske šume d.o.o., Zagreb, www.hrsume.hr
  27. INA d.d., Zagreb, www.ina.hr
  28. INGRA d.d. Zweigstelle, Düsseldorf, Njemačka, www.ingra.hr
  29. INSAKO d.o.o., Zagreb www.insako.hr
  30. Institut IGH d.d., Zagreb, www.igh.hr
  31. Kemijsko-tehnološki fakultet, Split, www.ktf-split.hr
  32. KONČAR – Elektroindustrija d.d., Zagreb, www.koncar.hr
  33. KONČAR – Institut za elektrotehniku d.d., Zagreb , www.koncar-institut.hr
  34. Metalurški fakultet, Sisak, www.simet.hr
  35. MIPRO – Hrvatska udruga za informacijsku i komunikacijsku tehnologiju, elektroniku i mikroelektroniku, Rijeka, www.mipro.hr
  36. PAR LUX d.o.o., Donja Lomnica, www.parlux.hr
  37. Petrokemija d.d., Kutina, www.petrokemija.hr
  38. Sveučilište Jurja Dobrile u Puli, www.unipu.hr
  39. Pomorski fakultet, Rijeka, www.pfri.hr
  40. Prehrambeno-biotehnološki fakultet, Zagreb, www.pbf.hr
  41. Prehrambeno-tehnološki fakultet, Osijek, www.ptfos.hr
  42. Pučko otvoreno učilište Zagreb, www.pou.hr
  43. Rudarsko-geološko-naftni fakultet, Zagreb, www.rgn.hr
  44. Strojarski fakultet, Slavonski Brod, www.sfsb.hr
  45. SRCE – Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu, Zagreb, www.srce.unizg.hr
  46. Sveučililšte Sjever, Varaždin, www.unin.hr
  47. Sveučilište u Dubrovniku, www.unidu.hr
  48. Sveučilište u Zagrebu, www.unizg.hr
  49. Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, www.unios.hr
  50. Šumarski fakultet, Zagreb, www.sumfak.hr
  51. Tehnički fakultet, Rijeka, www.riteh.hr
  52. Tehnički muzej Nikola Tesla, Zagreb, www.tehnicki-muzej.hr
  53. Tehničko veleučilište u Zagrebu, www.tvz.hr
  54. Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb, www.ttf.hr
  55. TEHNIX d.o.o., Donji Kraljevec, www.tehnix.hr
  56. Tehnomont d.d., Pula, www.tehnomont.hr
  57. Veleučilište Velika Gorica, www.vvg.hr
  58. Zagreb-Montaža-Gruppe, Düsseldorf, Njemačka, www.zagreb-montaza.hr
  59. Zagrebačke otpadne vode d.o.o., Zagreb, www.zov-zagreb.hr
  60. XELLIA d.o.o., Zagreb, www.xellia.com