Funkcionalna shema

ČLANSTVO HATZ-a (PO KATEGORIJAMA I ODJELIMA)

Stanje nakon 4. sjednice Predsjedništva HATZ-a

26. veljače 2018.

Članovi Akademije 88
Emeritusi Akademije 84
Suradnici Akademije 81
Međunarodni članovi Akademije 13
Počasni članovi Akademije 10
Podupirući članovi Akademije 62
UKUPNO: 338

Napomena:
Brojno stanje i dopušteni broj članstva u odjelima odnose se na  članove Akademije, suradnike Akademije i međunarodne članove Akademije, čiji je  broj ograničen u skladu s čl. 3 Pravilnika o izboru u članstvo HATZ-a (numerus clausus). Numerus clausus odnosi se i na počasne članove Akademije,  no oni nisu članovi odjela. Numerus clausus ne odnosi se na emerituse  Akademije.

Rubrike označene kao X      predstavljaju slobodna mjesta u odjelima.

 

1. ODJEL ARHITEKTURE I URBANIZMA

Tajnik: Zoran Veršić
Zamjenik tajnika: Bojan Baletić

Članstvo Emeritusi Akademije 2 Članovi Akademije Suradnici Akademije
Auf-Franić Hildegard Baletić Bojan Lipovac Nenad
Jurković Sonja Jukić Tihomir Šerman Karin
Obad-Šćitaroci Mladen Tušek Darovan
Međunarodni članovi Akademije 0
Dopušteni broj: 2
Pegan Srečko Veršić Zoran
Brojno stanje: 8 X 4 4
Dopušteni broj: 8 X 4 4

 

2.   ODJEL BIOPROCESNOG INŽENJERSTVA

Tajnik: Jagoda Šušković
Zamjenik tajnika: Drago Šubarić

Članstvo

 

Emeritusi Akademije 10 Članovi Akademije Suradnici Akademije
Figurić Mladen Stjepan Babić Jurislav Dragović Uzelac Verica
Franekić Jasna Grbac Ivica Frece Jadranka
Kniewald Zlatko Herceg Zoran Grladinović Tomislav
Kralik Gordana Ježek Damir Horvat Dubravko
Lelas Vesna Mandić Milena Horvat Predrag
Lovrić Tomislav Mrša Vladimir Hruškar Mirjana
Ljuljka Boris Šantek Božidar Jambreković Vladimir
Sever Stanislav Šubarić Drago Jirouš – Rajković Vlatka
Tripalo Branko Šušković Jagoda Kos Blaženka
Ugarčić Žaneta
X
Međunarodni članovi Akademije 1
Dopušteni broj: 2
X
Raspor Peter X
X X X
Brojno stanje: 18 9 9
Dopušteni broj: 23 13 10

 

3. ODJEL ELEKTROTEHNIKE I ELEKTRONIKE

Tajnik: Mario Vražić
Zamjenik tajnika: Ivica Pavić

Članstvo

 

 

 

 

 

 

 

Emeritusi Akademije 7 Članovi Akademije Suradnici Akademije
Ban Drago Pavić Ivica Barić Adrijan
Haznadar Zijad Car Stjepan
Ilić Ivan X Fajt Siniša
Kelemen Tomislav X Meštrović Krešimir
Milković Mateo X Sučić Viktor
Roje Vesna X Vražić Mario
Somek Branko X Vujević Slavko
X Žagar Drago
X Žarko Damir
X
Međunarodni članovi Akademije 0
Dopušteni broj: 2
X
X X
X X X
Brojno stanje: 10 1 9
Dopušteni broj: 22 12 10

 

4. ODJEL ENERGIJSKIH SUSTAVA 

Tajnik: Neven Duić
Zamjenik tajnika: Željko Tomšić

Članstvo

 

 

 

 

 

 

 

Emeritusi Akademije 3 Članovi Akademije Suradnici Akademije
 Feretić Danilo  Barbir Frano  Grgić Davor
 Mikuličić Vladimir  Bogdan Željko  Guzović Zvonimir
 Čavlina Nikola  Komen Vitomir
 Debrecin Nenad  Kuzle Igor
 Duić Neven  Malbaša Niko
 Franković Bernard  Šimić Zdenko
 Granić Goran  Šljivac Damir
 Krajcar Slavko  Višković Alfredo
Međunarodni članovi Akademije 1
Dopušteni broj: 2
 Tomšić Željko  Zeljko Mladen
Petrović Bojan
X X
Brojno stanje: 18 9 9
Dopušteni broj: 19 9 10
5. ODJEL GRAĐEVINARSTVA I GEODEZIJE

Tajnik: Meho Saša Kovačević
Zamjenik tajnika: Damir Medak

Članstvo

 

 

 

 

 

 

 

Emeritusi Akademije 15 Članovi Akademije Suradnici Akademije
Androić Boris Čaušević Mehmed Biondić Ranko
Aničić Dražen Dujmović Darko Kovačević Meho Saša
Beslać Jovo Lapaine Miljenko Margeta Jure
Biondić Božidar Marović Pavao Peroš Bernardin
Bjegović Dubravka Medak Damir Puž Goran
Dvornik Josip Mihanović Ante Szavits-Nossan Antun
Frančula Nedjeljko Munjiza Ante Zrinjski Mladen
Kos Zorko Ožanić Nevenka
Kovačić Davorin Pribičević Boško
Marušić Josip
Solarić Nikola
Sorić Zorislav
Sršen Mate X
Verić Franjo X X
Žagar Zvonimir X X
Međunarodni članovi Akademije 0
Dopušteni broj: 2
X X
Brojno stanje: 16 X 9 7
Dopušteni broj: 23 X 13 10

 

6. ODJEL GRAFIČKOG INŽENJERSTVA

Tajnik: Klaudio Pap
Zamjenik tajnika: Darko Agić

Članstvo Emeritusi Akademije 4 Članovi Akademije Suradnici Akademije
Agić Darko Bolanča Zdenka Babić Darko
Bolanča Stanislav Milković Marin Mrvac Nikola
Golubović Adrijano Pap Klaudio
Žiljak Vilko
X
Međunarodni članovi Akademije 2
Dopušteni broj: 2
X
Anayath Rajendrakumar X
Kipphan Helmut X X
Brojno stanje: 5 3 2
Dopušteni broj: 10 4 6

 

7. ODJEL INFORMACIJSKIH SUSTAVA

Tajnik: Sven Lončarić
Zamjenik tajnika: Dinko Begušić

Članstvo

 

Emeritusi Akademije 5 Članovi Akademije Suradnici Akademije
Bogunović Nikola Begušić Dinko Dalbelo Bašić Bojana
Kalpić Damir Krakar Zdravko Kovač Mario Fertalj Krešimir
Majdandžić Niko Lončarić Sven Kliček Božidar
Sorić Zorislav Mornar Vedran Martinović Goran
Međunarodni članovi Akademije 2
Dopušteni broj: 2
Srbljić Siniša Mlinarić Hrvoje
Vranešić Zvonko George X Vrček Neven
Mitra Sanjit Kumar X Žagar Martin
X X
Brojno stanje: 12 5 7
Dopušteni broj: 16 8 8
8. ODJEL KEMIJSKOG INŽENJERSTVA 

Tajnik: Vesna Tomašić
Zamjenik tajnika: Damir Kralj

Članstvo Emeritusi Akademije 9 Članovi Akademije Suradnici Akademije
Bošnjak Marijan Glasnović Antun Bolf Nenad
Gomzi Zoran Kralj Damir Jukić Ante
Hraste Marin Matijašević Ljubica Kurajica Stanislav
Janović Zvonimir Moguš-Milanković Andrea Rogošić Marko
Katavić Ivan Tomas Srećko Sućeska Muhamed
Kurtanjek Želimir Tomašić Vesna
Štern Ivica Zelić Bruno
Vasić-Rački Đurđa
Zrnčević Stanka
Međunarodni članovi Akademije 0  
Dopušteni broj: 2
X
Brojno stanje: 12 X 7 5
Dopušteni broj: 13 X  8 5
9. ODJEL KOMUNIKACIJSKIH SUSTAVA

Tajnik: Davor Bonefačić
Zamjenik tajnika: Snježana Rimac-Drlje

Članstvo

 

Emeritusi Akademije 2 Članovi Akademije Suradnici Akademije
Kviz Boris Bonefačić Davor Afrić Winton
Zovko – Cihlar Branka Grgić Mislav Burum Nikša
Grgić Sonja Galić Irena
Lipovac Vladimir Joler Miroslav
Međunarodni članovi Akademije 2
Dopušteni broj: 2
Medved-Rogina Branka Muštra Mario
Ahić-Đokić Melita Rimac-Drlje Snježana Šarolić Antonio
Podhradsky Pavol Skala Karolj Zentner Radovan
X X
Brojno stanje: 14 7 7
Dopušteni broj: 16 8 8
10. ODJEL PROMETA

Tajnik: Hrvoje Gold
Zamjenik tajnika: Mario Anžek

Članstvo

 

 

 

 

Emeritusi Akademije 6 Članovi Akademije Suradnici Akademije
Božičević Josip Anžek Mario Čišić Dragan
Cerovac Vesna Čorić Većeslav Kasum Josip
Hnatko Emil Grbavac Vitomir Peran Zdravko
Komadina Pavao Mrnjavac Edna X
Mikula Miroslav Gold   Hrvoje X
Rotim Franko Kos Serđo X
Miloš Ivan X
Međunarodni članovi Akademije 2
Dopušteni broj: 2
X
Lipičnik Martin
X
Palik František X X
Brojno stanje: 10 7 3
Dopušteni broj: 18 8 10
11. ODJEL RUDARSTVA I  METALURGIJE

Tajnik: Biljana Kovačević-Zelić
Zamjenik tajnika: Gordan Bedeković

Članstvo Emeritusi Akademije 5 Članovi Akademije Suradnici Akademije
Črnko Josip Gaurina-Međimurec Nediljka Bedeković Gordan
Markotić Anto Vrkljan Darko Kovačević-Zelić Biljana
Salopek Branko X Kujundžić Trpimir
Sečen Josip X
Tomašić Ivan X
Međunarodni članovi Akademije 0
Dopušteni broj: 2
X X
Brojno stanje: 5 X 2 3
Dopušteni broj: 10 X 6 4

  12. ODJEL STROJARSTVA I BRODOGRADNJE

  Tajnik: Željko Domazet
  Zamjenik tajnika: Antun Galović

Članstvo

 

 

 

 

 

Emeritusi Akademije 8 Članovi Akademije Suradnici Akademije
Alfirević Ivo Brnić Josip Ćurković Lidija
Butković Mirko Domazet Željko Karšaj Igor
Ferić Miljenko Filetin Tomislav Lulić Zoran
Jelaska Damir Galović Antun Math Miljenko
Križan Božidar Matejiček Franjo Pavković Branimir
Krumes Dragomir Mikac Tonči Tonković Zdenko
Liščić Božidar Mrša Zoran Udiljak Toma
Senjanović Ivo Sorić Jurica
Šercer Mladen
Veža Ivica
Međunarodni članovi Akademije 1
Dopušteni broj: 2
Virag Zdravko X
 Holzer Clemens Zelenika Saša X
 X X X
Brojno stanje: 19 12 7
Dopušteni broj: 23 13 10
13. ODJEL SUSTAVA I KIBERNETIKE

Tajnik: Mario Cifrek
Zamjenik tajnika: Bojan Jerbić

Članstvo

 

 

 

Emeritusi Akademije 4 Članovi Akademije Suradnici Akademije
Damić Vjekoslav Andročec Vladimir Bogdan Stjepan
Jović Franjo Ćosić Krešimir Cifrek Mario
Koroman Vladimir Jerbić Bojan Hocenski Željko
Tonković Stanko Medved Vladimir Mandžuka Sadko
Perić Nedjeljko Mikulić Dinko
Petrović Ivan Pribanić Tomislav
Međunarodni članovi Akademije 1  
Dopušteni broj: 2
Stipaničev Darko
Soljačić Marin Terze Zdravko X
 X X X
Brojno stanje: 14 8 6
Dopušteni broj: 17 9 8
14. ODJEL TEKSTILNE TEHNOLOGIJE

Tajnik: Edita Vujasinović
Zamjenik tajnika: Tanja Pušić

Članstvo Emeritusi Akademije 5 Članovi Akademije Suradnici Akademije
Čunko Ružica Andrassy Maja Firšt Rogale Snježana
Katović Drago Dragčević Zvonko Penava Željko
Grancarić Ana Marija Rogale Dubravko Pušić Tanja
Parac-Osterman Đurđica Ujević Darko
Soljačić Ivo Vujasinović Edita
Međunarodni članovi Akademije 1
Dopušteni broj: 2
X
Geršak Jelka X X
Brojno stanje: 8 X 5 3
Dopušteni broj: 11 6 5

 Počasni članovi Akademije (dopušteni broj: 20)

Podupirući članovi Akademije    

Počasni članovi Akademije (dopušteni broj: 20)

  1. Arhitektonski fakultet, Zagreb, arhitekt.hr
  2. Brodarski institut d.o.o. , Zagreb, hrbi.hr
  3. CARNet – Hrvatska akademska i istraživačka mreža, Zagreb, www.carnet.hr
  4. Centar za vozila Hrvatske d.o.o., cvh.hr
  5. Državni hidrometeorološki zavod dhmz.htnet.hr
  6. EKO d.o.o., Zagreb, ekozg.hr
  7. Energetski institut Hrvoje Požar, Zagreb, eihp.hr
  8. Ericsson Nikola Tesla d.d., Zagreb, ericsson.hr
  9. Fakultet elektrotehnike i računarstva, Zagreb, fer.unizg.hr
  10. Fakultet elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija, Osijek, etfos.hr
  11. Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Split, fesb.hr
  12. Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, Zagreb, fkit.hr
  13. Fakultet prometnih znanosti, Zagreb, fpz.hr
  14. Fakultet strojarstva i brodogradnje, Zagreb, fsb.hr
  15. Geodetski fakultet, Zagreb, geof.hr
  16. Građevinski fakultet, Osijek, gfos.hr
  17. Građevinski fakultet, Rijeka, gradri.hr
  18. Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije, Split, gradst.hr
  19. Građevinski fakultet, Zagreb, grad.hr
  20. Grafički fakultet, Zagreb, grf.hr
  21. Hrvatska elektroprivreda d.d., Zagreb, hep.hr
  22. Hrvatska gospodarska komora, hgk.hr
  23. Hrvatska komora inženjera građevinarstva, Zagreb, hkig.hr
  24. Hrvatska komora inženjera strojarstva, Zagreb, hkis.hr
  25. Hrvatska zajednica tehničke kulture, Zagreb , hztk.hr
  26. Hrvatske šume d.o.o., Zagreb, hrsume.hr
  27. INA d.d., Zagreb, ina.hr
  28. INETEC – Institut za nuklearnu tehnologiju d.o.o., Zagreb, www.inetec.hr 
  29. INGRA d.d. Zweigstelle, Düsseldorf, Njemačka, ingra.hr
  30. INSAKO d.o.o., Zagreb, insako.hr
  31. Institut IGH d.d., Zagreb , igh.hr
  32. Kemijsko-tehnološki fakultet, Split, ktf-split.hr
  33. KONČAR – Elektroindustrija d.d., Zagreb, koncar.hr
  34. KONČAR – Institut za elektrotehniku d.d., Zagreb , koncar-institut.hr
  35. Metalurški fakultet, Sisak, simet.hr
  36. MIPRO – Hrvatska udruga za informacijsku i komunikacijsku tehnologiju, elektroniku i mikroelektroniku, Rijeka, mipro.hr
  37. PAR LUX d.o.o., Donja Lomnica, parlux.hr
  38. Petrokemija d.d., Kutina, petrokemija.hr
  39. PLIVA HRVATSKA d.d., Zagreb, pliva.hr
  40. PODRAVKA d.d., Koprivnica, podravka.hr
  41. Sveučilište Jurja Dobrile u Puli, unipu.hr
  42. Pomorski fakultet, Rijeka, pfri.hr
  43. Prehrambeno-biotehnološki fakultet, Zagreb, pbf.hr
  44. Prehrambeno-tehnološki fakultet, Osijek, ptfos.hr
  45. Pučko otvoreno učilište Zagreb, pou.hr 
  46. Rudarsko-geološko-naftni fakultet, Zagreb, rgn.hr
  47. Strojarski fakultet, Slavonski Brod, sfsb.hr
  48. SRCE – Sveučilišni računski centar Sveučilišta u Zagrebu, Zagreb, srce.unizg.hr
  49. Sveučililšte Sjever, Varaždin, unin.hr
  50. Sveučilište u Dubrovniku, unidu.hr
  51. Sveučilište u Zagrebu, unizg.hr
  52. Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, unios.hr
  53. Šumarski fakultet, Zagreb, sumfak.hr
  54. Tehnički fakultet, Rijeka, riteh.hr
  55. Tehnički muzej Nikola Tesla, Zagreb, tehnicki-muzej.hr
  56. Tehničko veleučilište u Zagrebu, tvz.hr
  57. Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb, ttf.hr
  58. TEHNIX d.o.o., Donji Kraljevec, tehnix.hr
  59. Tehnomont d.d., Pula, tehnomont.hr
  60. Veleučilište Velika Gorica, vvg.hr
  61. Zagreb-Montaža-Gruppe, Düsseldorf, Njemačka, www.zagreb-montaza.hr
  62. Zagrebačke otpadne vode d.o.o., Zagreb, zov-zagreb.hr